Mehmet Gültekin | Kurucu

Horizon Group’un kurucusu olup aynı zamanda Avrupa İş Konseyi ve de Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yapmış, Lisansüstü eğitimini de İşletme (MBA) alanında İngiltere Wolverhamton Üniversitesinde tamamlamıştır.

1997 yılında merkezini İngiltere’de kurduğu Horizon Group (Tarabya İngiliz Okulları, Horizon Yurtdışı Eğitim Grubu, Horizon Akademi Dil Okulu, TBS Medya Yapım, Istanbul Workshop, Uluslararası Öğrenciler Derneği ve Academic Union) kısa sürede uluslararası başarı sağlamış, yapmış olduğu eğitim projeleri başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir almıştır.

Sn. Gültekin, ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu yılın en iyi “Sosyal Girişimcilik” ödülüne, Socrates Award Nomination Committee (Avrupa Birliği İş Konseyi) ve European Society for Quality Research (ESQR – Avrupa Birliği Kalite Araştırma Enstitüsü) tarafından da “Eğitimde uluslararası standartlar”, “Eğitim yönetimi ve eğitim metotları” konularında Avrupa Kalite Ödülüne (European Quality Award) layık görülmüştür.


 

Esra Çukurbağlı – Uzman Eğitim Danışmanı & Satış Müdürü

Muğla üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği mezunudur. 2005 yılından 2007 yılına kadar 2 yıl süreyle turizm, ardından da eğitim sektöründe eğitim danışmanı olarak sektörde deneyim kazanmış, daha sonra müdür yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. Türkiye’nin önde gelen firmalarının yabancı dil eğitim organizasyonlarında görev almıştır. 2015 Ağustos ayı itibariyle Etiler Şubesinde Uzman Eğitim Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Yasemin Dama – Eğitim Danışmanı
Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 2013 yılına kadar fuar sektöründe satış pazarlama ve organizasyon alanında çalışmıştır. 2013 yılından bugüne eğitim sektöründe hizmet veren kurumlarda yer almıştır. Ekim 2015- Şubat 2018 tarihleri arasında Horizon Akademi İdari işer bölümünde görev almış olup , Şubat 2018 tarihi itibari ile Horizon Akademi Eğitim Danışmanlığı görevine devam etmektedir.”

 

 

 

 

Pelin SAĞIR – Dil Programları Koordinatörü

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Hungaroloji bölümünü, son sınıfta bursla gittiği Budapeşte’deki Péter Pázmány Katolik Üniversitesi Macar Dili ve Edebiyatı bölümü Erasmus programı ile tamamlamış akabinde Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi’nde Hungaroloji yüksek lisans eğitimi almıştır. Eğitim ve gezi amaçlı Viyana, Slovakya ve Polonya gibi Avrupa ülkelerinde bulunmuştur. 2011 yılından bu yana yurtdışı eğitim sektöründe deneyim kazanmış ve 2014 Ocak ayı itibariyle Horizon Eğitim Grubu Yurtdışı Eğitim departmanında eğitim danışmanı olarak başladığı görevine ‘Dil Programları Koordinatörü’ olarak devam etmektedir.

 

 

Hind Demkila – Üniversite Programları Koordinatörü