Aşağıdaki bilgilerden bize ulaşabilir, çalışma saatlerimizi öğrenebilirsiniz.
Ctsi: 09:00AM - 4:00PM // Paz: Kapalı
iletisim@horizonakademi.com

Related Posts

SAT

SAT (SCHOLASTIC APTITUDE TEST)

Amerika’da lisans (üniversite) eğitimi almak isteyen öğrencilerden istenen bir sınavdır. Ayrıca Türkiye’de YÖK’ün belirlediği bazı üniversitelere başvuran yabancı uyruklu vatandaşlardan da istenmektedir. SAT sözel ve sayısal iki bölümden oluşmaktadır. Sözel bölümde yer alan reading ve writing kısımları ile sayısal bölümde yer alan Matematik ve Geometri kısımlarıyla öğrenci 1600 üzerinden bir puan alır. Sınav sonuç belgeleri diğer gerekli evraklarıyla birlikte üniversitelerin ilgili birimlerine sunulur.

Sınav başvurusu için www.collegeboard.com ‘dan bir hesap oluşturulur ve başvurular online olarak gerçekleştirilir. SAT skorlarının üniversitelerin ilgili departmanlarına gönderilebilmesi için collegeboard’da üniversite kodları girebileceğiniz bir sistem mevcuttur. Sınav ücreti essaysiz 43 USD, essay ile birlikte 54.50 USD’dir. Ancak Uluslararası öğrenciler için ek ücretlendirmeler bulunmaktadır. Bölge olarak Türkiye’nin de içinde yer aldığı Europe&Eurasia ‘dan katılan uluslararası öğrencilerden ayrıca 38 USD ekstra bir ücret alınmaktadır.

SAT’de son değişiklik 2005 yılında yapılmış ve kompozisyon kısmı eklenerek puanlama 2400 üzerinden hesaplanmıştı. Ancak 2016 Mart ayı itibariyle SAT sınav içeriği ve puanlaması yeniden değiştirilmiş ve uygulanmıştır. Yeni SAT ‘nin eskisiyle arasındaki en büyük farklılıklar;

1. Sinav artık 1600 üzerinden skorlandırılacaktır. (eski SAT 600 – 2400 arası, yeni SAT 400 – 1600 arası)

2. Essay kısmı sınava giren öğrenciler tarafından opsiyonel olarak alınacaktır. Almak isteyen öğrenciler için bu kısım 50 dakika olarak sürelendirilmiştir. (eski sınav 3 saat 45 dakika sürerken, yeni sınav opsiyonel essay kısmı ile 3 saat 50 dakikadır)

3. Bölümleri : Evidence Based Reading and Writing = Reading Test, Writing and Language Test (200 – 800 ), Math (200-800) , Optional Essay ‘’ayrıca skorlanmaktadır’’ (Eski SAT ‘de : Critical Reading (200 -800), Writing (200 – 800) , Math (200 – 800) Essay kısmı writing kısmının içinde skorlandırılmaktaydı)

4. Evidence Based Reading kısmı 65 dakika – 52 soru, Writing and Language kısmı 35 dakika – 44 soru, Math No Calculator kısmı 25 dakika– 20 soru , Calculator kısmı 55 dakika -38 sorudur.

5. Yeni SAT ile çoktan seçmeli sorularda 4 yanlış 1 doğruyu götürmeyecektir.

6. Kelime çalışmalarında öğrenciler eskisi kadar zorlanmayacaktır; kelimeler okudukları metnin içerisinde geçecektir.

7. Matematik kısmı hesap makineli ve hesap makinesiz olarak iki part şeklinde sunulacaktır. (eski SAT de hesap makinesiz bir kısım yoktu)

8. İçerik olarak yeni SAT matematik kısmında Trigonometry ve Pre Calculus eklenmiştir.

9. Yeni SAT ‘de öğrencilerin veri analizlerindeki yeterliliğini test etmek için tablo ve grafikler yer almaktadır.

10. Eski SAT’de alt skor kimseyle paylaşılmazken , yeni SAT’de her test için alt puanlar öğrenci, veli , kabul memurları , eğitimciler ve danışmanlara rapor edilebilecektir.

Sınavın alınabileceği merkezler;

 • – Abdullah Gül Üniversitesi / Kayseri
 • – Bilkent Kampus Erzurum /Erzurum
 • – Bilkent Kampus Ankara / Ankara
 • – Fatih Koleji Darıca / Kocaeli
 • – Hisar Okulları / İstanbul
 • – Özel Oğuz Kağan Koleji / İstanbul
 • – Özel Servergazi Anadolu ve Fen Lisesi / Denizli
 • – St George Avusturya Koleji / İstanbul
 • – Tarsus Amerikan Koleji / Tarsus Mersin
 • – Ted Ankara Koleji / Ankara
 • – Ted Bursa Koleji / Bursa
 • – İzmir Amerikan Koleji / İzmir

SAT 2 (Subject Test)

Subject Test çoğunluğu çoktan seçmeli sorulardan oluşan 1 saatlik bir sınavdır. 200 ile 800 puan arasında skorlandırılır. İngilizce, Tarih, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Fransızca, Almanya, İspanyolca, İtalyanca, Latince, Japonca, Çince alanlarında hazırlanıp sunulmaktadır.