Aşağıdaki bilgilerden bize ulaşabilir, çalışma saatlerimizi öğrenebilirsiniz.
Ctsi: 09:00AM - 4:00PM // Paz: Kapalı
iletisim@horizonakademi.com

Related Posts

Teacher Training

 

TKT Nedir?

Teaching Knowledge Test (TKT) hem deneyimli hem yeni öğretmenlerin İngilizce öğretimi konusunda uluslararası standartlarda bilgi ve beceriye sahip olduğunu gösteren uluslararası tanırlılığı ve geçerliliği olan bir sertifikadır.

Kimler katılabilir 
Bu sertifika programı dil öğretim yeterliliklerini uluslararası geçerliliği olan bir sertifika ile belgelendirmek isteyen, ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmeni ve adaylarına yöneliktir.

Ayrıca İngilizce öğretmenlik becerilerini güncelleyerek deneyimlerini farklı uzmanlık alanlarında geliştirmek isteyen öğretmenler bu programdan yararlanabilir.

Kursun İçeriği

TKT e-Sertifika Programı 3 modülden oluşmaktadır:

Modül 1 : İngiliz dili öğretiminde yaygın olarak kullanılan terimlere ve kavramlara ilişkin bilgileri ve sınıf içinde kullanabileceğiniz seçeneklerin ve kaynakların bilgisine içerir

Modül 2 : Ders planı hazırlarken ihtiyaç duyacağınız bilgi ve beceriler üzerine odaklanır. Öğretme, ayrıca öğrenmeyi pekiştirmede ihtiyaç duyacağınız her türlü değerlendirmeyi de kapsar. Ders planı hazırlarken kullanılabilecek kaynaklar üzerine de odaklanır.

Modül 3 : Dil öğrenme sürecinde sınıfta neler olduğuna, sınıftaki etkinlikleri ve etkileşimleri nasıl yöneteceğinize ve bunlardan nasıl yararlanacağınıza dair bilgileri içerir.

TKT sertifika programı her biri ayrı olmak üzere 3 Modül TKT sınavlarını, TKT sertifkası sınavlarına hazırlanmak için TKT basılı kitap, TKT Online ve dünyadaki tüm İngilizce öğretmenlerine paylaşım sağlayan Cambridge English Teacher online platformu içermektedir.

Her 3 modülün ayrı değerlendirmesi ve sertifikası olan TKT sınavlarında aşağıda belirtilen 4 puan üzerinden değerlendirilme yapılmaktadır.

Düzey bu düzeydeki bir aday neye sahiptir?

1 TKT içeriği alanında kısıtlı bilgi
2 TKT içeriği alanında temel ama sistematik bilgi
3 TKT içeriği alanında geniş ve derin bilgi
4 TKT içeriği alanında engin ve kapsamlı bilgi

Kullanılan Materyaller

The TKT (Teaching Knowledge Test) Course Kitabı
Cambridge English Teacher Online Course

Programa kayıt olduğunuzda, Cambridge English sınavları tarafından hazırlanan TKT sınavlarının 3 ana modülünü kapsayan online materyallere erişim bilgileri içeren ders kitabı verilecektir.

Cambridge English Teacher’in bir üyesi olmak sizi Uluslararasi Ögretim topluluklarıyla bir araya getirecektir. Dünyanın dört bir yanındaki öğretmenler ile etkileşim içinde olma fırsatının yanı sıra profesyonel gelişim kurslarına, resmi Cambridge kaynaklarına, internet üzerinden yapılan online seminerlere, tartışma forumlarına ve daha fazlasına erişiminiz olacaktır.

Sertifika Belgesi
TKT sertifikalarının uluslararası tanırlılığı ve geçerliliği bulunmaktadır.

Sınav kayıt ücretleri aşağıdaki gibidir.

 TKT MODULE 1  £30
 TKT MODULE 2  £30
 TKT MODULE 3  £30
 TKT ONLINE TRAINING  £30