Aşağıdaki bilgilerden bize ulaşabilir, çalışma saatlerimizi öğrenebilirsiniz.
Ctsi: 09:00AM - 4:00PM // Paz: Kapalı
iletisim@horizonakademi.com

Related Posts

Sosyal Projelerimiz

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Horizon, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve birçok uluslararası özel şirketler ile gerçekleştirdiği başarılı sosyal sorumluluk projeleri ile de sık sık adından söz ettirmektedir. Horizon Eğitim Kurumları’nın Kurucusu Mehmet GÜLTEKİN, yapmış olduğu projeler ile başta siyasiler olmak üzere, iş dünyası, eğitim camiası, medya ve birçok kurumdan tam destek ve takdir alıyor. Genç yaşına rağmen gerçekleştirdiği bu projelerden dolayı GÜLTEKİN, ulusal bir derginin yaptığı anket sonucu 2011 yılının en iyi ‘Sosyal Girişimcilik’ ödülüne layık görüldü.

Bu projelerin bazıları aşağıdaki gibidir;

Rehber Köpekler Derneği’ne Destek Projemiz

Sosyal sorumluluk projeleri ile her yıl her kesimden ihtiyaç sahibine ulaşmayı amaçlayan Tarabya İngiliz Okulları İhtiyaç sahibi öğrencilere ulaşıp dileklerinin gerçekleşmesini sağlamanın verdiği mutluluğa bu yıl bambaşka bir boyut kazandırmak istiyor.

Türkiye’de henüz çok yeni bir yapılanma olan “görme engelliler için rehber köpek” uygulamasının geniş kitlelere duyurulabilmesi ve bu konudaki farkındalığın artırılabilmesi için Tarabya İngiliz Okulları ile Rehber Köpekler Derneği ortak bir çalışma başlattı.

Devamı

 


Balıkesir’in Davutlar köyü Cevdet Ernur İlkokulu ve Turfullar köyü ilkokulu Çocuklarının Dilekleri Gerçek Oldu

Tarabya İngiliz Okullarının bu yıl eğitim hayatına ilkokul olarak başlayan Yeniköy kampüsündeki öğrenciler ile birlikte gerçekleştiren projede öğrencilerin yeni yıl dileklerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı etkinliklerle bir fon oluşturuldu. Öğrencilerimizin, velilerimizin özverisi sayesinde sadece çocukların ihtiyaçları değil okulların da ihtiyaçları karşılanarak büyük gün için hazırlıklar tamamlandı.

Projenin başlangıcı olarak köy okullarının ve oradaki öğrencilerin ihtiyaçları okulların öğretmenleri ile kurulan bağlantı sonucunda belirlendi. Köy okulunda iletişim kurduğumuz öğretmenler, öğrencilere projeden hiç bahsetmeden dileklerini resim çizerek anlatmalarını istedi.

Devamı

 


Erzurum Zeyrek Köyü Çocuklarının Dilekleri Gerçek Oldu

Öğrencilerimiz Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Zeyrek köyündeki Şehit Ali Taka İlköğretim okulu öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirerek 2015’e yepyeni bir coşkuyla girmelerini sağladı.

Geçtiğimiz yıl Ağrı’da bir köy okulu öğrencilerinin resim çizerek anlattıkları yeni yıl dileklerini gerçekleştiren öğrencilerimiz, bu kez Erzurum Zeyrek Köyü İlkokulu çocukları için gerçekleştirecekleri proje 1 ay süreyle gerçekleştirdikleri birbirinden farklı etkinliklerle bir fon oluşturdu.

Öğrenciler öncelikle Şehit Ali Taka İlköğretim Okulu öğretmeni ile işbirliği yaptı. Okuldaki 10 öğrencinin isimlerini, yaşlarını, boylarını, ayakkabı numaralarını ve sınıfın özelliklerini öğrenerek ihtiyaçlarının ne olabileceğini belirlemeye çalıştı.

Devamı

 “Soma’yı Aydınlat / Emre Aydın Konseri” –  Yardım|Destek Projesi

Türkiye’nin ilk UNICEF öğrenci kulübünü kuran Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri, karne gününe özel düzenledikleri Emre Aydın Konseri ile yıla veda ettiler. Konserin davetiye satışlarını üstlenen öğrenciler, örnek bir davranışla konserin tüm gelirlerini UNICEF’in Soma projesine bağışladılar.

Konser öncesi UNICEF kulübü öğrencilerini kulisine kabul eden Emre Aydın, “Her konser öncesi biz ekipçe çok heyecanlıyız, fakat bu konserin Soma yararına yapılmasından dolayı büyük bir hevesle sahneye çıkacağız.” dedi. Sanatçıların sadece sosyal yardım projelerinde yer alması değil, duyarlılıklarını belli etme misyonu da taşıdığını söyleyen Emre Aydın, “Bu tarz projelerle ile bu duyarlılık perçinleniyor” diyerek Tarabya İngiliz Okulları öğrencilerine kendisini bu projeye davet ettikleri için onur duyduğunu belirtti.

Devamı“Dilekler Gerçek Oluyor” –  Sosyal Sorumluluk Projesi

Ağrı Yelkesen İlkokulu öğrencilerinin yeni yıl dileklerini gerçeğe dönüştürdük…

Bir çocuğun dileğini gerçekleştirmek, hayalini kurduğu oyuncağa, giyeceğe hatta ihtiyaç duyduğu ayakkabıya kavuşmasını sağlamak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdik.

Projemizde Ağrı’da bir köy okulu olan Yelkesen İlkokulu’nun öğrencilerinin bu yılki dileklerini Tarabya İngiliz Okulu öğrencilerimiz ve onların ailelerinin verdiği destek ile gerçeğe dönüştürdük.

Devamı